Laurens de Man sluit residentie af met première van eigen compositie

Laurens de Man sluit residentie af met première van eigen compositie

Pianist en organist Laurens de Man, een van de meest veelzijdige jonge musici van Nederland, sluit op 15 november zijn ‘Artist in Residence’-jaar bij Goede Rede Concerten af met een bijzonder slotconcert. De Man presenteert die avond de première van zijn eigen compositie voor orgel en strijkkwartet, speciaal geschreven voor deze gelegenheid in Almere Haven.
 

Spannende nieuwe stap

Als Artist in Residence heeft Laurens de Man het afgelopen jaar een breed een afwisselend programma gebracht in Almere. Dit slotconcert laat het publiek kennismaken met al zijn muzikale talenten. Op het programma staan een pianoconcert van Bach, een orgelconcert van Händel, en Laurens’ eigen arrangementen van orgelwerken van César Franck. De avond biedt bovendien een bijzondere verrassing: de wereldpremière van zijn compositie voor orgel en strijkkwartet. Laurens zegt hierover: “Zelf muziek schrijven is volgens mij het hoogst haalbare. Na veel kamermuziek te hebben gearrangeerd en kerkmuziek te hebben geschreven, voelde dit als een spannende nieuwe stap.”
 

Over Laurens de Man

Laurens de Man (1993) is een veelzijdig musicus. Hij studeerde piano, orgel en klavecimbel aan het Conservatorium van Amsterdam. Sinds 2012 is hij hoofdorganist van de Utrechtse Janskerk. Naast zijn solocarrière is hij actief in verschillende kamermuziekensembles; waaronder als pianist van het Chimaera Trio. Dit jaar ontving hij de Nederlandse Muziekprijs, de meest prestigieuze erkenning in de klassieke muziek.

Het concert vindt plaats op vrijdag 15 november en begint om 20.00 uur in Goede Rede, Almere Haven. Voorafgaand aan het concert is er om 19.00 uur een inleiding. Kaarten zijn te bestellen via www.goederedeconcerten.nl.