Kaartverkoop seizoen 2024-2025 PHIL Haarlem gaat van start
De kaartverkoop voor seizoen 2024-2025 in de PHIL gaat vandaag van start. Directeur Edwin van Balken en de programmeurs presenteerden tijdens een uitverkochte presentatieavond het nieuwe seizoen waarin meer dan 150 concerten te verwachten zijn.
Klassiek
Vanaf september 2024 biedt de PHIL wederom een rijk klassiek programma. Cellist Sheku Kanneh-Mason, bekend van zijn performance op de koninklijke bruiloft van Prins Harry en Meghan Markle, heeft als Artist in Residence een speciaal programma samengesteld bestaande uit drie concerten. Verder klinken in de Grote Zaal verschillende klassieke meesterwerken, zoals Mozarts Requiem, Beethovens 9de Symfonie en Vivaldi’s Vier Jaargetijden en de vertrouwde Matthäus Passion en Weihnachtsoratorium. Lorenzo Viotti dirigeert het Nederlands Philharmonisch Orkest bij een van de laatste keren als chef-dirigent. Dit jaar staat het énige klassiekemuziekfestival van Haarlem, ‘de 48 uur’, in het teken van de componisten Bach en Pärt.Er staan een aantal spannende samenwerkingen tussen pop-artiesten en klassieke orkesten op het programma, zoals: Karsu en Amsterdam Sinfonietta, Eloi Youssef (frontman Kensington) met Kamerata Zuid en Ruben Hein & Matangi Quartet.
Pop, soul, jazz en global
Liefhebbers van pop-, soul-, jazz- en globalmuziek komen aan hun trekken bij de PHIL met optredens van onder andere MY BABY, Barbara Pravi, Kovacs, Paco Peña, Nena en Novastar. De Amerikaanse band Scott Bradlee's Postmodern Jukebox brengt zijn kenmerkende retro-versies van moderne hits. Eind september staan Haarlem en de PHIL voor de tweede keer in het teken van het Haarlem Vinyl Festival. De grootste hits aller tijden zijn te beleven tussen kerst en oud en nieuw tijdens het meerdaagse Live2000 Festival. Gedurende het seizoen zal de programmering met nog zo’n 30 concerten worden aangevuld.Voor iedere muziekliefhebber een concert
Directeur Edwin van Balken: “In ons nieuwe seizoen is er weer voor iedere muziekliefhebber wel een concert. Vertrouwd én verrassend aanbod van groots klassiek tot avontuurlijke pop en global, van film- en gamemuziek tot minimal music en van singer-songwriters tot verfijnde kamermuziek. Zelf kijk ik ook in het bijzonder uit naar onze eigen festivals.”Kijk voor het complete programma voor seizoen 2024-2025 en de kaartverkoop op de website van PHIL Haarlem.
