Giselle als dans- en muziektheaterspektakel bij De Toneelmakerij & DOX
Van 18 oktober 2024 t/m 5 januari 2025 toert Giselle door het land. Een familievoorstelling (8 ) van de Toneelmakerij en DOX, een stampend dans- en muziektheaterspektakel met de energie van de straat. De première is zondag 20 oktober in International Theater Amsterdam.
Giselle is van 18 oktober 2024 t/m 5 januari 2025 te zien in onder meer Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Groningen, Haarlem, Kerkrade, Leeuwarden, Leiden, Rotterdam, Utrecht en Zaandam.
Actuele Giselle
De Toneelmakerij en DOX presenteren Giselle, een van de beroemdste balletten ter wereld, in een actuele bewerking vol songs, beats en hiphop. Giselle en haar matties zijn een crew. Het pleintje is hun thuis. Hier chillen ze, dansen ze en steunen ze elkaar als ze moeten dealen met onbetrouwbare ouders en drammende docenten. Maar op een dag komt queen bee Giselle niet opdagen en staat hun wereld op zijn kop. Heeft die mysterieuze jongen daar soms iets mee te maken? Dromen die werkelijkheid worden, kan dat echt?Familievoorstelling
De Toneelmakerij, met jarenlange ervaring in de grote zaal (1000 1 Nacht, De Toverfluit, As you like it), en DOX bundelen hun krachten. Regisseur en vijfvoudig Krekelwinnaar Timothy de Gilde maakte eerder samen met choreograaf Dalton Jansen en tekstschrijver Joachim Robbrecht familievoorstellingen waarin dans en spel in elkaar overlopen. Nu brengen zij deze knallende ontmoeting tussen dans, tekst en live zang. Giselle is een moddervette viering van de chosen family voor iedereen van 8 tot 80 jaar.Spel, zang, muziek & dans: Djinti Sullivan, Leendert de Ridder, Leandro Ceder, Fiona Dekkers, Lara Valentić, Rosa van Leeuwen, Jeroen Janssen en Tuan Tran. Regie: Timothy de Gilde, choreografie: Dalton Jansen, tekst: Joachim Robbrecht & Nina van Tongeren, dramaturgie: Paulien Geerlings, compositie: Anne-Fay Kops & Jeremia Jones, geluidsontwerp: Maurits Thiel, decorontwerp: Dieuweke van Reij, lichtontwerp: Tim van ’t Hof, lichtprogrammeur: William Kenter, kostuumontwerp: Sabine Staartjes, productie: Eva van Kerkhof.
DOX is hét talentontwikkelings- en productieplatform voor de podiumkunst in Utrecht en ver daarbuiten. DOX is de plek voor zowel beginnende als meer ervaren makers en jonge performers uit alle (sub)culturen. Ze werken samen in research- en leertrajecten (DOX Club), in producties en aan educatieprojecten voor een jong publiek. Cross-overs tussen theater en dans zijn favoriet, spoken word en hiphop zijn inspiratiebronnen.
De Toneelmakerij maakt gedurfd en actueel familietheater met liefde voor taal, experiment en maatschappelijke betrokkenheid. Hun voorstellingen zijn vele malen bekroond, onder meer met de Podiumkids Prijs (voorheen Zapp Theaterprijs) en de Gouden Krekel.Ga voor informatie en het bestellen van tickets naar de site van De Toneelmakerij.
De Toneelmakerij: website, Facebook, Instagram, YouTube
DOX: website, Instagram, TikTok
