Bijzondere familie-voorstellingen in Theater Rotterdam
Door licht te schijnen op ieders verhaal, brengt Theater Rotterdam de mensen dichter tot elkaar. Ze doen dat met eigenzinnig, soms onvolmaakt en verbluffend theater. Ook voor kinderen met hun familie. We lichten graag de voorstellingen van dit najaar uit.
Uitgelicht
1000 1 nacht | 8 | De Toneelmakerij | Sadettin K.Familievoorstelling: Muziektheater over de noodzaak van fantasie en wetenschap
Zaterdag 11 november 2023 | 19:30 - 21:00 uur
Locatie: TR25 Schouwburg, Rotterdam | Grote zaal
De verhalen van Duizend-en-een-nacht kennen we vooral van de sprookjesachtige Disney-films zoals Aladdin, Sinbad en Ali Baba en de veertig rovers. De Toneelmakerij en meesterverteller Sadettin Kırmızıyüz gebruiken deze eeuwenoude vertellingen als inspiratie voor de nieuwe muzikale familievoorstelling 1000 1 nacht. Een ontroerende familievoorstelling over de betoverende kracht van verhalen maken. Voor iedereen vanaf acht jaar.
Layla ligt in het ziekenhuis. Ze slaapt, heel diep. Vader Ersin zit dag en nacht aan haar bed en vertelt haar de verhalen uit Duizend-en-een-nacht. Iedereen in het ziekenhuis luistert mee, van de hoofdarts tot de schoonmaker.
In Layla’s fantasie komen de verhalen tot leven. Stoere krijgsters bewegen op het ritme van de hartslagmeter, djinns komen tevoorschijn uit een infuus. Terwijl de artsen druk om haar bed dansen, vliegen Layla en haar vader over woestijnen, dobberen ze langs onbewoonde eilanden en dwalen ze door sprookjessteden. Het ziekenhuis en de fantasiewereld lopen steeds meer door elkaar. Wat zeker is: zonder de deskundigheid van de artsen zal Layla niet beter worden, maar zonder de liefdevolle verhalen van haar vader ook niet.
Informatie en tickets
Koning Gilgamesj | 8 | Dieheleding | Charlie Duran
Een theatergame over het bepalen van je eigen weg
Zondag 3 december 2023 | 15:00 - 16:15 uur
Locatie: TR25 Schouwburg, Rotterdam | Kleine Zaal
Sama mist haar vader. Hij heeft geen tijd voor haar en staart alleen maar naar het spijkerschrift op een kleitablet. Sama wil helpen maar dat wil haar vader niet. Toch kraakt ze de code en samen belanden ze in het avontuur van de legendarische held Gilgamesj.
Een verhaal over vriendschap en het verdriet dat je voelt als je iemand verliest van wie je veel houdt. Sama realiseert zich dat ze veel gemeen heeft met deze koning uit een epos van duizenden jaren geleden. Maar ze beseft ook dat zijn verhaal niet per sé haar verhaal hoeft te zijn.
Jij kan Sama helpen om haar verhaal anders te laten eindigen, want in deze innovatieve theatergame word je met behulp van augmented reality en puzzels de fantasiewereld van de voorstelling ingezogen. Samen met Sama en met behulp van tablets kan je het spijkerschrift op de kleitabletten ontcijferen en beland je in een avontuur over vriendschap. Help jij Sama haar vader weer terug te vinden?
Informatie en tickets
Pinocchio Effect | 10 | Scapino Ballet Rotterdam | Cecilia Moisio | Maas Theater en Dans
Een dansvoorstelling voor de hele familie over leugens en de gevolgen daarvan
Woensdag 20 tot en met 28 december 2023
Locatie: TR25 Schouwburg, Rotterdam | Grote Zaal
Iedereen wil dat de werkelijkheid een beetje beter past bij hem of haar. Daarom liegen we allemaal, tegen elkaar of tegen onszelf. Bij Pinocchio kon je het zien als hij loog – zijn neus werd langer – maar meestal is het niet zo duidelijk.
In Pinocchio Effect werken theatermaker Cecilia Moisio, Maas Theater en Dans & Scapino Ballet Rotterdam samen aan een feestelijke voorstelling voor de kerstperiode. De dansers wonen als één familie bij elkaar in een huis vol geheime kamers. Ze manipuleren elkaar, willen hun zin krijgen of ontsnappen aan de werkelijkheid. Beetje bij beetje laten zij hun echte aard zien.
Informatie en tickets
De grote ik heb hier geen zin in show | 4 |Theater Artemis
Wat doe je als je plotseling in het volle licht staat?
Zondag 24 december 2023 | 15:00 - 16:00 uur
Locatie: TR25 Schouwburg, Rotterdam | Kleine Zaal
In deze woordloze kleutervoorstelling zie je hoe nietsvermoedende mensen plotseling in de spotlights komen te staan. Wanneer ze zich eventjes onbespied wanen, blijken ze toch in beeld te zijn. Vluchten kan niet, dus ja... dan moet je iets... show, entertainment... maar hoe? In de paniek in hun ogen zie je hun hartstochtelijk wens: zo snel mogelijk terug naar het donker, weg uit het helse licht!
De grote ik heb hier geen zin in show is een vrolijke, absurdistische voorstelling over kijken en bekeken worden. In een tijd waarin de extraverten het hoogste woord hebben, wordt hier de verlegen mens op het podium gehesen. Schuchter kruipen ze uit hun schulp en ploeteren samen met het publiek voorwaarts richting een glorieuze finale.
Informatie en tickets
Meer informatie
Ga voor meer informatie over familievoorstellingen, de complete agenda en tickets naar de site van Theater Rotterdam.Kom vast in de stemming met deze vrolijke muzikant.
